Nejnovější zprávy z Chorvatska týden 29/8 - 5/9

9. 9. 2020

Zdeňek se tento týden vrátil z Punatu a napsal nám, jaká je právě teď situace v Chorvatsku. Více...

Milý YachtNete,

vrátil jsem se v neděli 06.09. z plavby z Punatu - Garant Chatrer. Jediné negativum z plavby, že jsme nepotkali delfíny. Garant je vynikající charterovka, loď v perfektním technickém stavu. Řešení roztržené plachty (2 x 30 cm u zadního líku) velmi friendly za symbolických 40€. Předání lodi, protože nejela před námi, už ve 12.00 v sobotu. Totéž druhá česká posádka. Check out v Pá večer, korektní a pečlivý, což je zárukou při přebíráni lodi.

Moře teplé, stále 24 st, a to jsme byli na severu. Ono bude, po mých letitých zkušenostech, teplé na koupání ještě v polovině října. Pak na plavání v režimu "osvěžující" :-)

Co se týče mediální bubliny zvané "Covid", tak v HR roušky do obchodu, veřejné dopravy, benzínek a kanceláří. Většinou se nosí pod nosem, aby bylo jak dýchat čistý vzduch :-), a ne bakteriální  pařeniště z roušky. V restauracích oddechová pohoda a vstřícnost, docela prázdno, obsluha s rouškou. Cítil jsem se stran infekce naprosto bezpečně během celého pobytu.
Přechody hranic naprosto bez problémů a front.

Ceny u charterovek jsou teď, v termínech týden před vyplutím na historických minimech - škoda nevyplout za posílením imunity :-)))  ... psychické i té tělostní.

Děkuji Yachtnetu za tento pronájem a těším se na další plavby s vámi :-)
Zdeněk