Praktická zkouška na lodi na moři pro získání průkazu MDČR

Důležitá novinka pro velice zaneprázdněné milovníky jachtingu.

Časově výhodná intenzivní příprava na praktickou zkoušku ovládání plachetnice na moři, ukončená zkouškou s vystavením protokolu dle požadávků MDČR. Protokol o praktické zkoušce je nezbytný pro získání ministerského průkazu Velitel námořní jachty s oprávněním "C".

Keep west! Praktická zkouška je vhodná pro všechny, kteří mají zkušenosti s plavbou na plachetnici, ale chybí jim ten vhodný průkaz.

Průběh praktické přípravy a následné zkoušky je záměrně sestaven tak, aby mezi přípravou a zkouškou byla co nejmenší prodleva. Obojí probíhá vždy v jednom dni.

Během přípravného bloku si každý jednotlivec pod vedením kvalifikovaného instruktora Romana Verby dostatečně zopakuje veškeré úkony a manévry, které budou následně u praktické zkoušky požadovány, a to na každém pracovním místě na lodi. Instruktor vždy přihlédne k úrovní dovedností každého jednotlivce, napoví mu, pomůže napravit případné chyby a zafixovat si spravné praktické postupy. Kromě zřejmého upevnění schopnosti bezpečně a efektivně ovládat loď, bude posádka rovněž sladěna do spolupracujícího týmu. Ve výsledku bude mít budoucí kapitán jistotu, že se na tým může spolehnout a díky tomu u zkoušky předvede nejlepší možný výkon.

Po nezbytné přestávce následuje zkušební blok. Během zkoušky každý účastník prvně předvádí požadované úkony v pozici kapitána, a pak v pozici člena posádky v době, kdy loď řídí jiný jachtař.

Celá akce probíhá v přátelské atmosféře a bez zbytečného stresu či nevhodného nápětí. Smyslem této akce pro jachtáře je si do života odnést co nejvíce znalostí a dovedností a během praktické zkoušky se přesvědčit o své kvalifikaci. Získaný protokol tomu bude hmatatelným důkazem.

Příprava je náročná a je určená pro odvažné muže a ženy, kteří se nebojí se do věci opřít. Kromě odvahy jsou požadované předchozí zkušenosti s jachtingem.

Akce je vhodná pro každého, kdo:

- se zúčastňuje běžných plaveb, napřiklad s rodinou nebo přáteli
- má během těchto plaveb příležitost zkoušet práci s plachtami a motorem
- chtěl by složit praktickou zkoušku a získat český průkaz
- požaduje maximální časovou efektivitu
- eventuálně má průkaz, jehož použitelnost je problematická a nelze z něj přímo přejít na průkaz MDČR

Intenzivní příprava a zkouška probíhá v Chorvatsku v Biogradu na Moru. Díky tomu je možná překvapivě výhodná doprava letadlem pravidelnou linkou Praha – Zadar s následným transferem do Biogradu.

Jsou pro Vás připraveny dvě varianty. Kratší je dvoudenní (2 noci na lodi), probíhá od úterý do čtvrtka a od čtvrtka do soboty a je určena pro časově zaneprázdněné. Delší varianta je třídenní (3 noci na lodi), probíhá od soboty do úterý a zahrnuje navíc bonusovou výuku ovládání plachetnice jen za pomocí plachet! Tyto techniky, pokud je nám známo, se běžně nikde nevyučují.


Termíny a ceny:

První turnus (3 denní) 7.000 Kč
4. 4. So - 14:10 PRG - 15:45 ZAD, transfer, nalodění po 18:00
5. 4. Ne - praktická příprava a zkouška
6. 4. Po - speciální bonus: Jedinečný intenzivní praktický výcvik ovládání plachetnice výhradně pod plachtami bez použití motoru.
7. 4. Út - v dopoledních hodinách vylodění, odlet 20:00 ZAD - 21:25 PRG

Druhý turnus (2 denní) 5.900 Kč
7. 4. Út - 18:00 PRG - 19:35 ZAD, transfer, nalodění po 20:00
8. 4. St - praktická příprava a zkouška
9. 4. ČT v dopoledních hodinách vylodění, transfer odlet 14:45 ZAD - 16:20 PRG

Třetí turnus (2 denní) 5.900 Kč
9. 4. ČT - 14:45 PRG - 16:20 ZAD, transfer, nalodění po 17:00
10. 4. Pá - praktická příprava a zkouška
11. 4. SO - ráno vylodění, transfer a odlet 16:10 ZAD - 17:35 PRG

V ceně je obsaženo: Ubytování a plavba na lodi (2, nebo 3 noci podle zvolené varianty), praktická příprava s instruktorem, praktická zkouška dle požadavků MDČR, vystavení protokolu o praktické zkoušce, transitlog a výměna povlečení, spotřebované pohonné hmoty během plavby, doprava instruktora na místo a zpět.

V ceně není obsaženo: doprava (možno zvolit dle uvážení leteckou, nebo vlastní autem), transfer z letiště, turistická taxa (cca 1,2 EUR/osoba/den), strava (předpokládá se v místě konání, případně dle dohody účastníků), účastníci zajišťují stravu i pro instruktora.

Podmínka pro provedení turnusu: minimálně 4 účastníci.

Co dál po získání protokolu o praktické zkoušce: Je potřeba se zúčastnit v ČR teoretické zkoušky pro vydání průkazu MDČR v některém z jarních termínů za účasti státního dozoru. Na zkoušku pořádáme jednodenní přípravu a v případě absolvování přípravy je úspěšnost u zkoušky téměř zaručena. Termíny přípravy a zkoušek Vám sdělíme obratem. Pro bezproblémové zapůjčení lodi je rovněž potřeba vlastnit průkaz na obsluhu radiostanice. Kurzy pro jeho získání naleznete zde.

Přihlášení:
Pro účast na plavbě vyplněte, prosím, kontaktní formulář níže, nebo nás kontaktujte na: info@yachtnet.cz, 233 354 050, 603 419 645, obratem Vám zašleme přihlášku.

Na setkání s posádkou se těší celý tým YachtNetu a kapitán Roman Verba, jehož jménem se celá akce koná a který povede přípravu na praktickou zkoušku.