Jaká byla cesta do Chorvatska a jak se plachtí na jaře 2021 na Jadranu?

25. 3. 2021

Na to jsme se zeptali pana Marcela C., který na pronájem do Chorvatska vyrazil již minulou sobotu 13. března.

"V Chorvatsku se máme dobře, cesta sem proběhla bez problémů. Jeli jsme přes celou republiku a nikdo nás nekontroloval (8 okresů), na hranicích z Rakouskem kontrola, ale když slyšeli transit do Chorvatska, ani nechtěli nic vidět. Slovinsko zhruba to samé, vstup do Chorvatska byl s kontrolou negativních testů, ale také žádné komplikace...", píše náš první klient v sezóně 2021.


"Již cestou po chorvatské dálnici je vidět na pumpách otevřené kavárny a celkem uvolněnější atmosféra. Po příjezdu do Trogiru vidíme otrvřené restaurace, byt' jen na sezení venku nebo pod přístřeškem. Moře je jarní více fouká, ale počasí jaké jsme očekávali. Na lodi máme topení a když už je nám zima, není nic jednoduššího než ho zapnout. Moře je prázdné, ale jsou tady vidět i plachetnice. S námi z mariny vyplouvala ještě jedna posádka plná mladých Poláků. Pro zajímavost jedna dívka z jejich posádky si vzala sebou plavky, že se bude koupat, ale vězte, že na koupání to tady ještě není. Pro nás není nic krásnějšího, než probouzející se jadran plný větru a slunce. Posilám pár fotek pro představu. Zdravím a přeji mnoho úspěchů!"

Tento týden jsme dostali ještě aktualizaci:  Počasí je dobré, více fouká /bora/, ale je pořád sluníčko. Kombinujeme plavbu s poznáváním ostrovů a na to je počasí naprosto ideální, pokud jsme v závětří na slunci pěkně pálí. Také musím podotknout, že tady opravdu nikdo není. Jen tu a tam nějaký mořský vlk nebo spíše medvěd na své lodi, který Vám dá dobré informace kde se co nachází....


Děkujeme panu Marcelovi a jeho posádce za aktuální informace a zdravíme do Chorvatska!

Věříme, že Vás tato minireportáž povzbudí a dodá trochu inspirace i dalším jachtařům a jejich posádkám, kterí s vyplutím zatím váhali.

V Chorvatsku na lodi hrozí určitě menší riziko ohrožení koronavirem než u nás a možnost vycestovat je při dodržení platných opatření možná. Pokud se bavíme o Chorvatsku a vlastní dopravě autem s tím, že posádka je otestována PCR testy a stráví týden společně na lodi, jen těžko si lze představit bezpečnější variantu načerpání nové energie sluníčka.