First minute 2021

17. 11. 2020

Sezona 2021 startuje. Jaká bude, kdy objednat loď a jak to bude letos s výstavními slevami, jak jsou na příští rok obsazené oblíbené chartrové společnosti na Jadranu, tak přesně na to Vám odpovím v následujícíích řádcích...

Milí jachtaři, každý rok touhle dobou řada z Vás objednává loď k pronájmu na následující sezonu. I když někteří z Vás mají pronájem přeložený, letošní sezona ukázala, že jachting i v době pandemie, je ten nejbezpečnější způsob, jak si užít větru, moře a sluníčka. Platí to zejména pro Chorvatsko, ale i pro zbytek středomoří a nakonec i třeba pro vybranou exotiku.


Průkaz vydávaný MDČR

Abychom Vám i letos, kdy se na podzim nekoná žádná z tradiční výstav, mohli nabídnout zvýhodněné podmínky pronájmu v případě včasné rezervace, domluvili jsme se s našimi největšími partnery a dohromady pro Vás připravili nabídku zvýhodněných pronájmů v rámci včasných rezervací, která startuje právě dnes.

Zvýhodněné nabídky platí pro rezervace uskutečněné do konce listopadu 31. 11. 2020. Řada chartrových společností poskytuje rovněž nižší zálohy pro první platbu od 15 %. Možnost přeložení pronájmu v případě uzavřených hranic nebo karántény je dnes samozřejmostí.

Ke každé objednávce do konce roku Vám také pošleme, jako malý dárek, jachtařskou knížku, abyste si měli Vaše plavby kam zapisovat, mohli sbírat přistavní razítka a jiné suvenýry z plaveb...

Co se týče obsazenosti lodí na příští sezonu, situace je o něco jiná, než by se mohlo na první pohled zdát. Na příští sezonu bylo přesunuto řada pronájmů z jara letošního roku a některé z podzimu. Tyto přesuny vyblokovali odhadem 15 % - 30 % kapacity jednotlivých flotil. K tomu jachtaři z Německa a Rakouska tradičně objednávají velmi brzy po skončení té předešlé sezony, aby si zajistili loď se kterou byly spokojeni, koronaviru navzdory.

Obsazenost na sezonu 2021 u lepších oblíbených chartrových společnosti, se pohybuje od začátku května do konce června mezi 25 % až 60 %. Obdobná situace nastává od posledního týdne v srpnu v podstatě až do konce září. Volných termínů je tam sice o něco více, ale tyto termíny ubývají každým rokem poměrně rychle. Určitě existují odchylky jak v obsazenosti tak v termínech, ale zhruba od začátku května do začátku června je obsazena docela značná část volných kapacit 

Moje doporučení pro rezervaci lodě na příští sezonu:

Pokud se chcete vydat na loď v dubnu nebo říjnu příštího roku, klidně bych s rezervací počkal na last minute. Lodí bude dost a last minute možná překoná současné slevy.

Pokud si chcete užít jarní jachting za již krásného počasí, od začátku května do konce června, a nebo ten mírně posezónní od posledního prázdninového týdne do konce září, pak bych rezervoval právě teď. Slevy jsou na maximu a máte ještě možnost vybírat moderní a nové lodě od oblíbených charterových společností z toho co zbývá. Lodí bude postupně ubývat.

Pokud chcete jet na plachetnici v plné sezoně o prázdninách, máte v zásadě dvě možnosti.
Ještě chvíli počkat, ale v sezoně bývají last minute až opravdu na poslední chvíli s tím, že v tom případě budete vybírat už ze zbylých lodí. Nebo, s využitím slev platných v tuto chvíli, mít možnost vybrat si jak perfektní loď tak i vaši oblíbenou charterovou společnost.
Jisté je, že v okamžiku, kdy se přiblíží datum dodávek vakcíny, jachtaři vezmou i zbylé termíny útokem a charterové společnosti se nebudou ve slevách příliš předhánět.

Rád bych Vám rád poděkoval za to, že se na nás rok co rok obracíte s Vašimi poptávkami. Pro rodinnou firmu, která je tu pro Vás již více než 20 sezon je to opravdu závazek a je milé slyšet, když se k nám někdo po čase zase vrátí. Budu moc rád, když právě tu příští sezonu pojedete na loď s YachtNetem.

Přesto, že si na cenách dáváme opravdu záležet, může se stát, že má i naše konkurence nějakou akci. Pokud budete náhodou mít na některou z lodí lepší (reálnou) nabídku, a Vy přesto budete chtět jet s YachtNetem, napište prosím. Věřím, že budeme umět nabídnout loď za stejných podmínek.

Budu také moc rád, pokud mi napíšete, co bychom měli zlepšit, nebo co se Vám naopak líbí. Připravujeme nové vyhledávání a rádi zvážíme vaše nápady. Také budu rád, pokud mi napíšete, proč jste třeba zkusili pronájem jinde (možná jsme Vás opravdu něčím rozzlobili), nebo proč jste se k nám vrátili. Slibuji, že na kařdý takový e-mail Vám osobně odpovím.

Děkuji a těším se na Vaše rezervace a e-maily.
Martin Voženílek