Nejnovější zprávy z Chorvatska týden 22/8 - 29/8

31. 8. 2020

Naše klientka Martina J. nám poslala informace z její plaby na Jadranu, ze které se včera vrátila. Jaká je situace v Chorvatsku a jaké na cestě... více

Zdravím do YachtNetu,

počasí nám velice přálo, teploty přes 30 slunečno a dost často i větrno, tak akorát na začátečníky. Voda teplá i na moři. Koupali jsme se pokud jsme nejeli na plachty pořád.

Co se týče Covidu, nepociťovali jsme žádný výrazný rozdíl v opatřeních. V uzavřených prostorech lidé používají roušky a stejně jako u nás všude dezinfekce. Pokud jsme někde neměli roušky, rozhodně nás nikdo neprudil. Na lodi jsme se cítili bezpečně. Když jsme kotvili všude nám ochotně pomáhali, ale zvládali jsme to skvělě. (teda spíš Jirka)

Transit přes Rakousko i Slovinsko byl naprosto v pohodě. Do Chorvatska jsme jeli na noc klasickou cestou Vídeň Graz Maribor Záhřeb, cestu do Prahy jsme jeli ve dne a zvolili jsme přechod přes Varaždin kde nebyl nikdo.

Předání lodi proběhlo rychle a závěrečný check out proběhl hladce. Jachtařům bysme doporučili, aby si loď půjčili alespoň na 2 týdny:-), příště budeme volit loď dle počtu lůžek v kajutách. Přeci jen je to pohodlnější. Jinak, ale loď byla moc hezká a velmi jednoduchá na obsluhu hlavně díky automatické kosatce.

Martina J. a posádka Hanse 415 Pretty Woman,  22. 8. 2020 - 29. 8. 2020, Croatia Yachting Biograd na Moru
Průkaz vydávaný MDČR