Nová sezóna 2022 právě začíná!

17. 9. 2021

Rezervace na sezónu 2022 startují. Kdy objednat nejvýhodněji loď a jaké lodě se budou rezervovat nejdříve Vám odpovíme v následujícíích řádcích...

Kdy začít přemýšlet o objednávce lodi na nadcházející sezonu?

To záleží na tom, kam se chystáte, ve kterém období, na jak dlouho a jakým lodím dáváte přednost.

Jaké lodě se budou rezervovat jako první?

Nové modely (max.1-2 roky staré), spíše prostornější. Tedy u 3 kabinových 40 stop a více, u 4 kabinových 46 stop a více a samozřejmě ty největší lodě 50 - 60 stop, kterých je tradičně nedostatek.

- Katamarany o velikosti 42 a více stop, kde pozorujeme trend, že je zájem zejména o typy bez sítě mezi plováky, uzpůsobené pro pohodlné posezení posádky a maximální využití zaplaceného prostoru. Typickýmmi představilteli jsou katamarány Bali ale i novější typy katamaránů ostatních značek.

- Vícetýdenní pronájmy. Sehnat v sezoně moderní pěknou loď na dva nebo dokonce 3 týdny v kuse může být brzy docela problém.

- Osvědčené Chartrovky. Většinou bez ohledu na cenu budou nejdříve ubývat lodě od chartrových společností, které jsou proklientsky oriantované a mají lodě v dobrém stavu.

- Žádané termíny. Pokud se chcete vydat na jachtu v dubnu, květnu, nebo říjnu, klidně počkejte na last minute. Pokud v červnu, je na místě zpozornět, o první předsezóní termíny kdy už je v Chorvatsku na koupání bývá standardně vysoký zájem. Rezervace v sezóně se vzhledem k vyšším cenám rozjíždí pomaleji, ale brzy je zejména v srpnu o lodě nouze. To samé, možná ještě více, platí pro první posezónní termíny v září.

Mnoho z Vás si jistě klade otázku, zda nepočkat na nějaké zvýhodnění před koncem roku. Vyplatí se počkat?

Nějaké pobídky typu Black Fridy, nebo podobné určitě budou. Je ale otázka, zda kvůli 5% čekat a možná o vybranou loď přijít, protože si ji zarezervuje někdo jiný. Navíc loď kterou máte vybranou také v akci vůbec být nemusí.

Naše doporučení, pokud přemýšlýte o novější moderní lodi v sezónních termínech, nebo o lodi na více týdnů, je rezervovat pronájem co nejdříve. Kurz Kč/EUR je nyní výhodný a o novější lodě bude v příští sezóně enormní zájem.

Chtěl bych Vám poděkovat za letošní sezónu a budu rád, pokud příští rok pojedete na loď zase s YachtNetem.

Děkuji a těšíme se na Vaše rezervace a e-maily.
Martin Voženílek & YachtNet