Z Chorvatska od pondělí bez testu a bez povinné samoizolace!

21. 5. 2021

Co musíte splnit, abyste dostáli všem platným opatřením, když se vracíte z Chorvatska do ČR: zde je přehled co platí od 24. května...

Chorvatsko bude přeřazeno zpět do červené kategorie zemí a s platností od pondělí 24. 5. 2021 platí:

1) Před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář zde.

2) Pokud se do ČR budete vracet veřejnou dopravou, požaduje se před nástupen na cestu test, pokud se vracíte autem, test před odjezdem z Chorvatska není potřeba!

3) Následně po návratu předložit PCR test provedený v ČR, je ho možné provést ihned po návratu, není třeba čekat 5 dní. Do doby negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 14 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 všude mimo domov.

4) Ti, kteří nemoc COVID 19 prokazatelně prodělali a od pozitivního testu uplynulo nejméně 14 dní a nejvíce 90 dní, jsou od těchto povinností osvobozeni. Doporučujeme nastudovat v Opatření vlády přesné podmínky, budou se měnit, lhůta po prodělání nemoci se bude prodlužovat na 180 dní.

Kompletní znění pravidel na webu MZV.
Opatření vlády pro vstup do ČR

Upozornění: Vzhledem k tomu, že se výše uvedené informace mohou rychle měnit, někdy i z hodiny na hodinu, je odpovědností každého jednotlivce a v souladu s doporučením MZV ČR ověřit si před cestou aktuální podmínky pro návrat na webu MZV. Sledujte také náš Twitrový účet @YachtNetcz, kde se o novinkách dozvíte nejrychleji.